Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 09/2002

Numer 09/2002

-
Wrzesień 2002 r.
W branżach sieciowych takich jak energetyka, ciepłownictwo czy gazownictwo, większość informacji przetwarzanych w systemach informatycznych jest powiązana z obiektami przestrzennymi (lokalizowanymi geograficznie), stąd też muszą tu być zastosowane wyspecjalizowane systemy do zarządzania zasobami przestrzennymi.
Więcej... |  Numer 09/2002

Zarząd SAP AG poinformował o rosnącej liczbie przedsiębiorstw użyteczności publicznej, które korzystają z zalet funkcjonalności zarządzania relacjami z klientami (CRM) dostępnej w ramach rozwiązania mySAP™ Customer Relationship Management (mySAP CRM), dostosowanej do potrzeb tej branży.
Więcej... |  Numer 09/2002

Zespół prądotwórczy firmy Aggreko na arenie piłkarskich mistrzostw świata.
W miarę powtarzających się przerw w dostawie energii elektrycznej w różnych regionach świata, agregaty prądotwórcze stają się niezastąpionym źródłem zasilania rezerwowego lub awaryjnego. Nowoczesne zespoły prądotwórcze są w stanie zapewnić niezbędne zasilanie energią o wymaganych parametrach w przypadku awarii układów sieciowych oraz planowych lub awaryjnych odstawień źródeł mocy. Mogą także zasilać prowizorycznie place budowy i inne obiekty lub tereny pozbawione w normalnych warunkach odpowiednich źródeł zasilania. Chociaż obecnie w tej coraz ważniejszej gałęzi elektroenergetyki zmniejszyła się koniunktura związana z kryzysem kalifornijskim, to nie ulega wątpliwości, że branża ta stała się trwałym ogniwem sektora energetycznego wielu krajów świata. Łączne obroty na rynku agregatów prądotwórczych w 2002 r. wyniosą - według wstępnych prognoz - około 3,6 mld USD, przy czym w przyszłości będą one wzrastać w tempie 10% rocznie.
Więcej... |  Numer 09/2002

Rusza wreszcie zapowiadana przez ministra Wiesława Kaczmarka konsolidacja spółek dystrybucyjnych branży energetycznej.
Więcej... |  Numer 09/2002

Partner Progress Software, firma Kom-Pakt, podpisał umowę na kompleksową informatyzację należącego do Stadtwerke Leipzig Zakładu Energetyki Cieplnej Tczew Sp. z o.o. w Tczewie.
Więcej... |  Numer 09/2002

Morski kabel.
Morskie linie kablowe od dawna stanowiły ważny obszar zastosowań technologii przesyłu energii elektrycznej wysokiego napięcia stałego (HVDC - High Voltage Direct Current – linie prądu stałego o wysokim napięciu).
Więcej... |  Numer 09/2002


  | < 1 >  2  3  4  5  Następne >>

 Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl
PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator