Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 09/2002

Numer 09/2002

-
Wrzesień 2002 r.
- Coraz bliższe otwarcie polskiego rynku energii na unijną konkurencję oznacza dla naszych dystrybutorów energii coraz silniejszą rywalizację o Klienta. Przygotowanie do funkcjonowania w warunkach gospodarki rynkowej wymaga często wieloletnich przygotowań. Czy kierowany przez Pana Zakład jest już przygotowany do funkcjonowania na wolnym rynku? – pytamy Romana Kuczkowskiego, Prezesa Zarządu Zakładu Energetycznego Toruń S.A.
Więcej... |  Numer 09/2002

W Wielkiej Brytanii wzrasta wykorzystanie niekonwencjonalnych źródeł energii. Obok szybko rozwijającej się energetyki wiatrowej duże zainteresowanie inwestorów przyciąga utylizacja biomasy i odpadów.
Więcej... |  Numer 09/2002

Istnieje wiele technologii w obszarze rozproszonej energii – a szereg z nich autor zaprezentował w kilku wcześniejszych artykułach – ale ta pod nazwą „Organic Rankine Cycle” (Proces ORC) austriackiej firmy BIOSTROM-ERZEUGUNGS GmbH, bazującej na odpadowym drewnie i sprzężonej z absorpcyjnym blokiem zimna, zasługuje na szczególną uwagę specjalistów przede wszystkim w naszym kraju.
Więcej... |  Numer 09/2002

W temacie wspierania energii odnawialnej do czołówki europejskiej nam daleko, a niektórzy określają politykę prawną polskiego rządu w tym kierunku jako wręcz przeciwną.
Więcej... |  Numer 09/2002

W Wielkiej Brytanii trwa kolejny etap realizacji pionierskiego projektu wykorzystania pływów morskich do generowania energii elektrycznej za pomocą specjalnych turbin.
Więcej... |  Numer 09/2002

Niezależnie od temperatury (wysokiej czy niskiej), energia czerpana z głębi Ziemi ma przed sobą świetlaną przyszłość, w szczególnosci jeśli chodzi o zapewnienie wygody mieszkańcom domów jednorodzinnych (ogrzewanie geosolarne).
Więcej... |  Numer 09/2002


<< Poprzednie  1  | < 2 >  3  4  5  Następne >>

 Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl
PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator