Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 09/2002

Numer 09/2002

-
Wrzesień 2002 r.
Eksperyment polegający na zamianie dwutlenku węgla na węglowodory spowodował wielkie poruszenie na konferencji chemii przemysłowej w New Brunswick w stanie New Jersey.
Nakamichi Yamasaki z Centrum Technologii Przemysłowej w Tokushimie w Japonii przedstawił proces, w którym powstaje propan i butan w relatywnie niskiej temperaturze i przy niskim ciśnieniu. Ta wykorzystująca ciepło odpadowe technologia mogłaby więc znaleźć zastosowanie w elektrowniach.
Więcej... |  Numer 09/2002

Z Hannu Kostiainenem, prezesem Zarządu i dyrektorem generalnym VATTENFALL POLEN AB Spółka Akcyjna rozmawia Sylwester Wolak
Więcej... |  Numer 09/2002

Z Ewą Lesisz, członkiem Zarządu, dyrektorem handlowym Centrum Badawczo-Analitycznego RACER z Czechowic-Dziedzic rozmawia Sylwester Wolak
Więcej... |  Numer 09/2002

* Zysk 2 kwartałów 2001 roku jest odmienny od tego, który były prezentowany w okresach poprzednich ze względu na przekształcenia dokonane w celu zapewnienia porównywalności z danymi dotyczącymi 2002 roku
Po dwóch kwartałach 2002 roku Grupa Kapitałowa PKN ORLEN S.A. osiągnęła przychody w wysokości 12.053.778 tys. zł i wypracowała 199.140 tys. zł zysku netto. Zysk operacyjny po 2 kwartałach br. ukształtował się na poziomie 399.339 tys. zł i był wyższy od zysku operacyjnego wypracowanego w dwóch pierwszych kwartałach ubiegłego roku.
Więcej... |  Numer 09/2002

Kompleks rafineryjno-petrochemiczny Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. przez niezależnych ekspertów i analityków uznany został za jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw branży naftowej w Europie Centralnej. Koncern dysponuje największą korporacyjną siecią stacji paliw w Polsce, nowoczesnym kompleksem produkcyjnym i rozbudowanymi strukturami dystrybucji produktów.
Więcej... |  Numer 09/2002

Statoil Polska jest pierwszą firmą paliwową w kraju, która zdecydowała się poddać swoje paliwa kompleksowej kontroli jakościowej, przeprowadzanej przez niezależnego audytora. Do końca roku zostaną skontrolowane wszystkie stacji sieci, a niektóre z nich nawet kilkakrotnie.
Więcej... |  Numer 09/2002


<< Poprzednie  1  2  | < 3 >  4  5  Następne >>

 Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl
PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator