Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 08/2002

Numer 08/2002

-
Sierpień 2002 r.
Firma Inspec Fibres z Austrii zorganizowała pod koniec maja szóstą konferencję dotyczącą filtracji gorących gazów. Tym razem hasłem przewodnim tej odbywającej się co dwa lata konferencji były „Odpady, energia i środowisko”. Inspec Fibres zaprosiło uczestników do malowniczo położonego hotelu mieszczącego się w starym zamku w Pichlarn w Styrii. Goście będący przedstawicielami elektrowni, cementowni, konsultantami firm oferujących nowoczesne instalacje odpylające oraz media filtracyjne przyjechali z całego świata począwszy od Japonii, poprzez Chiny, Emiraty Arabskie, Republikę Południowej Afryki, Europę aż po Brazylię i USA.
Więcej... |  Numer 08/2002

Polskie przysłowie mówi, że jak spadać - to z wysokiego konia, jak wpadać to z księżniczką. Bogusław Cupiał podąża więc konsekwentnie nieskuteczną drogą Barbary Lundberg. Tak jak „Elektrim” połamał sobie zęby na restrukturyzowaniu „Polskich Kabli”, tak również „Polskie Kable” stały się przyczyną pierwszych poważnych kłopotów myślenickiej „Tele-Foniki”, która w tym właśnie roku obchodzi 10-lecie działalności.
Więcej... |  Numer 08/2002

Zaledwie od 1,5 do 1,7 mld zł gotowi są dać za STOEN trzej potencjalni inwestorzy z krótkiej listy Ministerstwa Skarbu: francuski EdF, belgijski Electrabel i niemieckie RWE. Tak wynika z „przecieków”, niewykluczone że celowo sterowanych. Jeśli to prawda - to mina ministrowi Kaczmarkowi musiała się mocno wydłużyć, a broda pojaśnieć...
Więcej... |  Numer 08/2002

Kiedyś toczono wojny o kobiety, złoto i przestrzeń życiową – przyszłe konflikty mogą wybuchać o energię i jej źródła.
Więcej... |  Numer 08/2002

Z jawnego archiwum NIK: jamalskiego gazu nie tylko nie skonsumujemy, ale nawet nie będziemy w stanie go odebrać na białoruskiej granicy.
Więcej... |  Numer 08/2002

21 lipca 2002 r. podczas dokonywania odwiertu na otworze WM-B6H Podziemnego Magazynu Gazu „Wierzchowice” doszło do niekontrolowanego wypływu gazu, a następnie do pożaru, który przez 10 kolejnych dni próbowali - na szczęście z powodzeniem – zatamować ratownicy z Ratowniczej Stacji Górnictwa Otworowego w Krakowie – jednostki Ratownictwa Górniczego PGNiG SA.
Więcej... |  Numer 08/2002


  | < 1 >  2  3  Następne >>

 Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl
PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator