Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 10/2008

Numer 10/2008

-
Październik 2008
( 20.10.2008 21:44 )
CO2 nie musi być wstydliwym odpadem może być ważnym i potrzebnym surowcem chemicznym.Komisja Europejska nie kocha węgla. Ale to węgiel jest w stanie zapewnić starej Europie jako taką niezależność energetyczną. Dlatego europejscy biurokraci są w stanie go tolerować pod warunkiem podziemnej sekwestracji powstającego w wyniku jego spalania dwutlenku węgla. Technologicznie jest to zadanie karkołomne, zwłaszcza na szeroką skalę. Tym bardziej, że burzy to ukształtowany przez 100 lat porządek rzeczy. Do tej pory bowiem elektrownie lokalizowano w pobliżu źródeł paliwa.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 21:51 )
Europarlamentarzyści produkują dwa razy więcej CO2 niż Watykan.Najbardziej ekologicznym państwem na świecie jest....Watykan, który już niebawem w całości będzie neutralizował cały wytwarzany dwutlenek węgla. I to nie dlatego, że dysponuje wyrafinowanymi instalacjami technologicznymi do wyłapywania i utylizacji dwutlenku węgla.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 21:54 )
David Hammerstein (Grupa Zielonych): Nie ulega wątpliwości, że mamy tu do czynienia z petycją, która została podpisana przez wiele tysięcy obywateli martwiących się o morze nad którym mieszkają. Trzeba postawić pod znakiem zapytania to bilateralne porozumienie pomiędzy Rosją a Niemcami. To ma być największy na świecie gazociąg prowadzony po dnie Morza Bałtyckiego. W ten sposób ma się uniknąć przeprowadzenia tego gazociągu przez państwa nadbałtyckie i Polskę.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 21:56 )
Aleksander Grad: Dobrobytu nie można zbudować w oparciu o własność państwowąPromowanie własności prywatnej, po osiemnastu latach od momentu, jak pojawiła się w Polsce gospodarka rynkowa, nie jest łatwe. Ale z moich ostatnich doświadczeń wynika, że jest lepiej niż myślałem. Przez ostatnie dwa lata byliśmy świadkami, że to związki zawodowe domagały się prywatyzacji, a rząd im tego odmawiał. 60 tys. pracowników PGNiG jest uprawnionych do posiadania akcji, ale ktoś sobie wydumał, że będzie to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego państwa i powiedział: nie damy im tych akcji.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 21:57 )
Prywatne jest efektywniejsze i skuteczniejsze od państwowego. To generalnie nie ulega wątpliwości. Chociaż... tak jak obraz współczesnego świata nie jest malowany wyłącznie w barwach czarno białych nie można powiedzieć, że prywatne jest wspaniałe, a państwowe do niczego. Przykład? Najlepiej niemiecki. Tam powszechnie funkcjonują tzw. Stadtwerke czyli Zakłady Miejskie, które zaopatrują miasta w ciepło, energię, wodę.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 21:59 )
W sprawie Gazociągu Północnego politykom daliśmy narzędzie do ręki- Istotą naszego raportu jest zwrócenie uwagi na ogromne zagrożenia, jakie niesie ta wielka inwestycja dla Bałtyku. Prace nad nim zaczęły się wtedy, gdy pan Krzysztof Bączkowski z Polski i pani Radvile Morkunaite z Litwy przedstawili petycję wskazującą na wielkie niebezpieczeństwo dla Morza Bałtyckiego, jakie niesie budowa na jego dnie Gazociągu Północnego. W Komisji Petycji, którą kieruję, jak i w komisjach ITRE (Przemysłu, Badań Naukowych i Energii) i AFET (Spraw Zagranicznych) opiniujących ten raport, przeszedł on druzgocącą większością, podobnie jak podczas głosowania w trakcie sesji - powiedział bezpośrednio po zakończeniu głosowania przewodniczący Komisji Petycji PE eurodeputowany Marcin Libicki.
Więcej... |  Numer 10/2008


<< Poprzednie  1  | < 2 >  3  4  5  6  Następne >>

 



Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl




PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator