Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 10/2008

Numer 10/2008

-
Październik 2008
( 20.10.2008 22:10 )
W zmieniającej się dynamicznie sytuacji geopolitycznej energetyka musi bazować na rodzimych surowcachW Państwowym Instytucie Geologicznym w Warszawie miała miejsce - pod przewodnictwem Głównego Geologa Kraju – dr Henryka Jacka Jezierskiego - konferencja „Przyszłość górnictwa i energetyki opartej na węglu brunatnym w Polsce i Europie," zorganizowana przez Akademię Górniczo- Hutniczą w Krakowie, Komitet Górnictwa PAN, BOT Górnictwo i Energetyka S.A., Związek Pracodawców „Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego” w Bogatyni, Komitet Sterujący Im. Prof. Adama Stefana Trembeckiego dla Przygotowania Zagospodarowania Legnickiego Zagłębia Górniczo-Energetycznego Węgla Brunatnego przy wsparciu dwóch europejskich potentatów energetycznych RWE Power AG i Vattenfall Europe Mining AG.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 22:12 )
Raport w sprawie Gazociągu Północnego: Parlament Europejski przez pół dnia debatował na temat szkodliwości ekologicznej, ekonomicznej i politycznej Gazociągu Północnego. To niewątpliwy sukces Krzysztofa Mączkowskiego, autora petycji, która stała się podstawą raportu na temat ekologicznego oddziaływania na środowisko Morza Bałtyckiego Gazociągu Północnego, przygotowanego przez eurodeputowanego Marcina Libickiego i kierowaną przez niego Komisję Petycji PE. To także osobisty sukces eurodeputowanego Marcina Libickiego, który udowodnił potrzebę funkcjonowania i pokazał siłę sprawczą Komisji Petycji, którą co poniektórzy europarlamentarzyści byli skłonni traktować z lekkim przymrużeniem oka.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 22:13 )
Obudowy z polskiej fabryki - dla rosyjskich kopalń węgla - będą produkowane w ChinachNie tylko salony samochodowe mają swoje premiery. Także Światowa Wystawa Górnicza MINING EXPO 2008, która miała miejsce w Sosnowcu była okazją do zaprezentowania światu technologicznych nowości, którą skwapliwie wykorzystał katowicki „Kopex” prezentując kombajn ścianowy ZZM dużych mocy KSW-2000E oraz kombajn chodnikowy „Wamagu” KTW 200. Maszyny te zbudowane zostały głównie z myślą o rynkach chińskim i australijskim, które z uwagi na skalę swojego górnictwa oczekują maszyn o dużych mocach i podobnych wydajnościach.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 22:14 )
Zapora Trzech Przełomów Kiedyś zwykło się mówić, że to radzieckie krasnoludki są największe na świecie. Dzisiaj ten prymat spadkobierczyni Związku Radzieckiego odebrały chyba już bezpowrotnie Chiny. To Chiny szokują świat kolejnymi rekordami. Największa na świecie pod względem zainstalowanej mocy elektrownia wodna funkcjonuje od niedawna w Chinach. Powstała w wyniku przegrodzenia Zaporą Trzech Przełomów największej chińskiej rzeki Jangcy w centralnej prowincji Chin - Hubei. Budowę rozpoczęto 1993 w roku, choć ostatnie osoby z miasteczka Gaoyang, które ma być zalane wodą ewakuowane dopiero 15 lipca 2008 roku.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 22:15 )
W regionie północno-wschodnim Polski kolejne przedsiębiorstwa i samorządy, korzystając z unijnych dotacji, uruchamiają lokalne biogazownie oraz bioelektrownie. W ten sposób oszczędzają na wciąż drożejącym węglu, zmniejszają zanieczyszczenie atmosfery oraz wykorzystują nawet odpady komunalne.
Więcej... |  Numer 10/2008

( 20.10.2008 22:17 )
Sprzęganie ogrzewania!Nie tylko szybko rosnące ceny ropy i gazu ziemnego, ale tak konieczność ochrony klimatu przed emisja gazów cieplarnianych jak i unikanie zatruwania środowiska – między innymi – tlenkami azotu oraz związkami siarki wymuszają jak największy udział odnawialnych nośników energii w ogrzewaniu domów.
Więcej... |  Numer 10/2008


<< Poprzednie  1  2  3  | < 4 >  5  6  Następne >>

 



Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl




PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator