Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 11/2007

Numer 11/2007

- opr. red.
Listopad 2007 r.
( 24.11.2007 18:53 )
Rafineria Trzebinia – najnowocześniejszy producent estrów metylowych w Polsce

Według ekspertów PrincewaterhouseCoopers, działających na zlecenie PKN „Orlen”, a przygotowujących analizę dotyczącą przyszłości Rafinerii Trzebinia, najnowocześniejszą w Polsce instalację BIO należałoby przekazać do PKN Orlen, służby utrzymania ruchu Euronaft winny wejść do Grupy Kapitałowej PKN Orlen lub potencjalnie zostać sprzedane, transport kolejowy Euronaft powinien zasilić struktury spółki Orlen Koltrans, także w struktury PKN Orlen winien wejść terminal paliw wraz z Biurem Handlu i Komponowania Paliw, Wydział Świec i Zniczy powinien zostać zlikwidowany lub sprzedany, na sprzedaż powinna zostać wystawiona także Fabryka Parafin „Naftowax”, zaś instalacja destylacji rurowo-wieżowej (DRW) powinna trafić do inwestora sektorowego jako teren pod budowę... elektrowni, Ekonaft winien zostać włączony w struktury Orlen Laboratorium.
Więcej... |  Numer 11/2007

( 24.11.2007 18:50 )
Przyjęty w marcu 2006 roku rządowy „Program dla elektroenergetyki” sprawił, że – nie waham się tego powiedzieć - spełniły się marzenia polskich energetyków. Powstały struktury zintegrowane pionowo podobne do tych, w jakich od wielu, wielu lat pracują nasi zachodni konkurenci. Uważam, że połączenie w jednym ciągu technologicznym wydobycia paliw, wytwarzania, dystrybucji i handlu energią elektryczną jest uzasadnione ekonomicznie, korzystne dla naszych firm z punktu widzenia ich wartości, jak również korzystne dla rynku.
Więcej... |  Numer 11/2007

( 24.11.2007 18:49 )
Marzenia energetyków wypowiadane od lat, spełniły się wreszcie. Spełniły się jednocześnie obawy milionów konsumentów energii elektrycznej, iż jej ceny poszybują w sposób zupełnie niekontrolowany w górę. Przypomnijmy, iż do tej pory rynek energii elektrycznej w Polsce – podobnie jak w wielu innych europejskich krajach - był rynkiem regulowanym tzn. nad poziomem cen i sposobem ich kształtowania czuwał państwowy regulator czyli Urząd Regulacji Energetyki.
Więcej... |  Numer 11/2007

( 24.11.2007 18:43 )
W naszej grupie jest ponad 200 spółek, które muszą zostać podniesione na wyższy stopień organizacji, a ponadto ta liczba zostanie zmniejszona do najwyżej kilkunastu – tak szybko jak to będzie tylko możliwe – mówi Paweł Urbański prezes PSE, który po raz pierwszy od momentu, gdy 5 października został powołany przez Radę Nadzorczą na to stanowisko, stanął przed dziennikarzami. - Nie próbujemy nawet udawać – mówi dalej - że jesteśmy firmą, w której nie ma rezerw.
Więcej... |  Numer 11/2007

( 24.11.2007 18:42 )
Półtora roku temu, kiedy wspólnie z ministrem gospodarki szacowaliśmy potrzeby inwestycyjne poszczególnych grup zarówno z sektora wytwarzania jak i dystrybucji, a także patrzyliśmy na warunki, jakie oferują instytucje finansowe, stało się dla nas jasnym, że firmy energetyczne w swojej dotychczasowej strukturze nie będą w stanie finansować swoich potrzeb energetycznych.
Więcej... |  Numer 11/2007

( 24.11.2007 18:39 )
Przedwyborcza środa - 17 października 2007 roku dla kilku firm paliwowych działających w Polsce, jednego ministerstwa i rządowej agencji może mieć z całą pewności miano „czarnej środy”.
Więcej... |  Numer 11/2007


<< Poprzednie  1  2  | < 3 >  4  Następne >>

 



Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl




PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator