Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 02/2005

III Międzynarodowe Targi GEOLOGIA 2005


W dniach 8 i 9 czerwca br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się III Międzynarodowe Targi GEOLOGIA 2005 – SPRZĘT – TECHNIKA – MYŚL, jedyne w Polsce targi poświęcone zastosowaniom geologii w gospodarce, administracji i ochronie środowiska.

Targom patronują: Wicepremier - Minister Gospodarki i Pracy, Minister Środowiska, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Główny Geodeta Kraju oraz Państwowy Instytut Geologiczny. Tę jedyną w Polsce gospodarczą imprezę poświęconą geologii organizuje Zarząd Targów Warszawskich Biura Reklamy S.A. wspólnie z Państwowym Instytutem Geologicznym.

Dlaczego targi geologiczne?
Targi mają na celu promocję geologii jako dziedziny technologii i nauki, znajdującej zastosowanie w wielu sektorach gospodarki. Celem imprezy jest także zapewnienie polskim przedsiębiorstwom dostępu do najnowocześniejszych technologii, oferowanych przez firmy zagraniczne.

Geologia jest istotną dziedziną życia gospodarczego, do niedawna w Polsce zdecydowanie niedocenianą. Dzięki badaniom geologicznym korzystamy z najważniejszych zasobów Ziemi - surowców mineralnych i wody. Bez geologii nie można dzisiaj eksploatować nie tylko surowców o znaczeniu strategicznym dla krajowej gospodarki np. złóż węgla kamiennego i brunatnego, gazu ziemnego czy rud miedzi, ale również surowców dla budownictwa czy przemysłu chemicznego.

Geologia to także kształtowanie środowiska naturalnego, ochrona zasobów, racjonalna eksploatacja surowców, gospodarowanie wodami podziemnymi, określanie warunków posadowienia obiektów budowlanych, badania nad zachowaniem się skał w różnych warunkach środowiskowych. Geologia to także mineralogia, badania nad nowymi możliwościami wykorzystania surowców, jak również badania nad historią Ziemi i wiele innych zagadnień.

Na targach…
Profil wystawców odpowiada przyjętemu zakresowi targów: SPRZĘT - TECHNIKA – MYŚL. Na targach prezentują się zarówno firmy prowadzące badania polowe i w zakresie hydrogeologii (gospodarowanie złożami wód podziemnych oraz wykorzystanie hydrogeologii w pracach projektowych i budowlanych), przedsiębiorstwa mające w swojej ofercie urządzenia do wykonywania prac geologicznych, jak i instytucje naukowe. Dzięki temu impreza jest interesująca dla przedstawicieli branży budowlanej, informatycznej, pracowników administracji publicznej, służb ochrony środowiska, pracowników ośrodków naukowo-badawczych i uczelni, jak również wszystkich zainteresowanych geologią i ochroną środowiska naturalnego.

Podczas ubiegłorocznej edycji targów GEOLOGIA swoją ofertę zaprezentowało 65 wystawców z 5 krajów. Targi GEOLOGIA docelowo mają się stać forum wymiany doświadczeń i kontaktów handlowych na poziomie międzynarodowym, ze szczególnym zaangażowaniem krajów ościennych (Białoruś, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rosja, Słowacja, Ukraina) oraz innych krajów europejskich (Dania, Wielka Brytania), zainteresowanych prezentacją na polskim rynku i sprzedażą lub zakupem technologii badawczych, jak również urządzeń wykorzystywanych w geologii.

Imprezy towarzyszące
Dwudniowe targi wypełnione bedą spotkaniami o charakterze gospodarczym i naukowo – technicznym, skierowane do przedsiębiorców i samorządowców, poświęcone najnowszym osiągnięciom w zakresie badań gruntów, opracowywania danych geofizycznych i geotechnicznych oraz kierunkom działań geologii i ochronie środowiska wobec rozbudowy infrastruktury kraju.

Podczas targów odbędą się dwie duże imprezy naukowo – techniczne. Na konferencję „Problemy ekologiczne rekultywacji terenów poprzemysłowych” zaprasza Państwowy Instytut Geologiczny. Podobnie jak w latach ubiegłych podczas targów odbędzie się także sympozjum Instytutu Techniki Budowlanej. Do udziału w imprezach towarzyszących targom zaproszeni są przedstawiciele wydziałów planowania przestrzennego urzędów powiatowych i miejskich oraz firmy prowadzące prace budowlane w zakresie rozbudowy infrastruktury.

W czasie trwania targów będzie także okazja do zwiedzenia ekspozycji warszawskich muzeów geologicznych: Muzeum Ziemi oraz Muzeum Ewolucji Polskiej Akademii Nauk, Muzeum Państwowego Instytutu Geologicznego i Muzeum Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Bliższe informacje:
Zarząd Targów Warszawskich Biura Reklamy S.A.
Anna Auksel (anna.auksel@brsa.com.pl)
www.geologia.info.pl
tel. 22 849 60 06 w. 128
fax: 22 849 35 84

Partnerem medialnym GEOLOGII 2005, jak również wrześniowych targów NAFTA i GAZ 2005 jest miesięcznik ENERGIA GIGAWAT.



 



Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl




PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator