Energetyka tradycyjna
  Energ. niekonwencjonalna
  Informatyka w energetyce
  Kraj w skrócie
   Świat w skrócie
REDAKCJA     PRENUMERATA     REKLAMA     WSPÓŁPRACA     ARCHIWUM

    SZUKAJ
   
    w powyższe pole
    wpisz szukane słowo


 Aktualności

 

Informacje Numery Numer 07/2008

ITM POLSKA 2008


Huk kilku tysięcy pracujących maszyn, uwijająca się w rytmicznym tańcu brygada robotów przemysłowych i migające zdawałoby się w takt ich ruchów ciekłokrystaliczne ekrany supernowoczesnych komputerów sterujących pracą tych wszystkich urządzeń – tak wyglądało wnętrze pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich, które na cztery czerwcowe dni przemieniły się w ultranowoczesną fabrykę przyszłości. W dniach 9-12 czerwca odbyła się w Poznaniu jubileuszowa, osiemdziesiąta edycja ITM Polska – największych targów nowoczesnych technologii dla przemysłu w Nowej Europie.

Targi technologii jutra
Wystawcy targów ITM Polska zaprezentowali swoją innowacyjną ofertę w ramach branżowych salonów tematycznych:
- HAPE – Salon Pneumatyki, Hydraulik i Napędów - NOWOŚĆ
- MACH-TOOL - Salon Obrabiarek i Narzędzi
- METALFORUM - Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego
- SURFEX - Salon Technologii Obróbki Powierzchni
- TRANSPORTA
- WELDING
- NAUKA DLA GOSPODARKI


Lider w Nowej Europie
Targi ITM Polska, bijąc kolejne rekordy, umocniły swoją pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja sięgnęła 30.000 mkw. W porównaniu do roku 2003 powierzchnia targów ITM Polska była dwukrotnie większa. Ekspozycja Salonu Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL - największego z tematycznych salonów tych targów - zwiększyła się w tym okresie o prawie 150 proc. W targach wzięło udział blisko 1400 firm z 34 krajów: Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Izraela, Japonii, Korei Południowej, Luksemburga, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. O rosnącym znaczeniu targów ITM Polska na światowym rynku targowym świadczy fakt, że do grona wystawców dołącza coraz więcej zagranicznych producentów, których marki prezentowane były dotąd jedynie na stoiskach polskich przedstawicieli.

Honorowy patronat
Honorowy patronat nad targami sprawowali: minister gospodarki oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego. Uroczystego otwarcia targów dokonał wiceprezes Rady Ministrów, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Wicepremier zapoznał się także z ekspozycją wystawców i wziął udział w konferencji prasowej.

Międzynarodowa publiczność
Bogata międzynarodowa oferta wystawców przyciągnęła liczną grupę zwiedzających z całego niemal świata. Targi zwiedziło 22.000 zwiedzających z 36 państw.

Promocja nowości
Największą atrakcją dla zwiedzających targi profesjonalistów były liczne nowości prezentowane na stoiskach. Targi to bowiem doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i technologiami, które wprowadzane są na polski rynek. Wystawcy ITM Polska przedstawili kilkaset nowych rozwiązań. Stoiska wystawców, którzy zgłosili swoje nowości, zostały specjalnie oznakowane. Szczegółowa lista zgłoszonych nowości jest dostępna na stronie www.itm-polska.pl.

Interaktywna ekspozycja
Nowości technologiczne prezentowane były także na wydzielonych przestrzeniach demonstracyjnych. Wzorem ubiegłego roku w ramach Salonu WELDING odbyły się warsztaty

AKADEMIA SPAWANIA IV. Codzienne prelekcje wiodących firm z branży połączone z prezentacją działania najnowszych urządzeń i wykorzystania najbardziej innowacyjnych technologii przyciągały rzesze profesjonalistów. Wykład inauguracyjny „Nowe metody i technologie spawalnicze” wygłosił prof. Jan Pilarczyk, dyrektor Instytutu Spawalnictwa.
Interaktywną formułę miał także Poligon Umiejętności organizowany w ramach Salonu SURFEX we współpracy z redakcją „Lakiernictwa Przemysłowego”. Każdy zwiedzający mógł tu zapoznać się z procesem obróbki powierzchni i osobiście wypróbować najnowsze urządzenia. Dodatkową atrakcją była możliwość pomalowania dowolnego, przyniesionego ze sobą przedmiotu.

Innowacje dla przemysłu
Targi ITM Polska są jednym z istotnych katalizatorów procesu modernizacji polskiego przemysłu. Ich misją jest promocja nowoczesnych technologii oraz stworzenie platformy bezpośredniego spotkania specjalistów, przedstawicieli przemysłu i nauki stosowanej, wymiany wiedzy i doświadczeń. Aby zintensyfikować kontakty między światem nauki i przemysłu, formułę tegorocznych targów wzbogacono o Centrum Doradztwa i Zgłaszania Potrzeb na Innowacje – nowy projekt, który poprzez zachęcenie przedsiębiorców do korzystania z wiedzy, doświadczenia i potencjału polskich naukowców, ma wspierać innowacyjny rozwój przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy – wystawcy i zwiedzający ITM Polska – mieli możliwość zgłoszenia swoich problemów i potrzeb na innowacyjne rozwiązania. Następnie spośród jednostek badawczo-rozwojowych, państwowych wyższych uczelni oraz instytutów Polskiej Akademii Nauk wyszukiwano partnera, który na potrzeby te mógł odpowiedzieć, proponując możliwe rozwiązania. Zgłoszenia od firm zbierano zarówno poprzez rejestrację on-line, uruchomioną na miesiąc przed targami, jak też w czasie targów na specjalnie przygotowanym stoisku. Łącznie przedsiębiorcy zgłosili kilkadziesiąt tematów – poszukiwano m.in. rozwiązań mogących zoptymalizować procesy produkcyjne czy chronić środowisko. Fachowa obsługa Centrum zaaranżowała liczne spotkania z przedstawicielami jednostek nauki mogącymi wesprzeć przedsiębiorców przy poszukiwaniu i wdrożeniu odpowiednich rozwiązań. Rejestracja potrzeb, wyszukiwanie partnerów przed, w czasie i po targach oraz udział w spotkaniach były bezpłatne, a nowy projekt, jak również ekspozycja jednostek nauki, dofinansowane były przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ITM Polska online
Przez cały rok, aż do przyszłorocznej edycji, na stronach internetowych MTP trwają wirtualne targi ITM Polska. Pod adresem www.itm-polska.pl znajdują się dokładne informacje o poszczególnych wystawcach.
Kolejna edycja targów ITM Polska, która odbędzie się w dniach 15-18 czerwca 2009 r.




 



Reklama:

Komfortowe apartamenty
"business class"
w centrum Krakowa.
www.fineapartment.pl




PRACA   PRENUMERATA   REKLAMA   WSPÓŁPRACA   ARCHIWUM

Copyright (C) Gigawat Energia 2002
projekt strony i wykonanie: NSS Integrator